KURUMSAL

BASIN BÜLTENİ

 • Duru Bulgur Eğitimlere Hız Kesmeden Devam Ediyor

  Duru Bulgur tarafından, Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine; Bulgurun tarihi, üretimi ve mutfaklarda kullanımı konulu eğitim verildi. Çok sayıda öğrenci ve öğretmenlerin katıldığı bulgur eğitimine, yoğun ilgi vardı.

  28 Şubat 2017
 • Maltepeli Kadınlara Bulgur Eğitimi

  Maltepe Belediyesi tarafından düzenlenen Girişimcilik Mutfağında Duru Bulgur sosyal sorumluluk kapsamında kadınlara bulgur eğitimi verildi. Uygulamalı eğitimde kadınlar, mutfağımızın geleneksel ürünü bulguru farklı gözle yeniden keşfetti.

  20 Ocak 2017
 • İstanbul Medipol Üniversitesinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencilerine Bulgur Eğitimi

  21-22 Aralık tarihlerinde, İstanbul Medipol Üniversitesinde gerçekleştirilen etkinlikte Duru Bulgur, Beslenme ve Diyetetik Bölümünde okuyan öğrencilere Bulgur eğitimi verdi.

  27 Aralık 2016
 • Karaman Kuşları Bu Kez Yuvasında Olacak

  Duru Bulgur'un sosyal sorumluluk projesi Karaman Kuşları sergisi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde Karaman’da açıldı. Sergi 10 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

  26 Aralık 2016
 • "Bulguru Dünyaya Tanıtmak Sosyal Sorumluluk Projemiz"

  Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Aşçılık bölümü öğrencilerine "Bulgurun üretim süreci, kültürlerdeki yeri ve mutfaklarda kullanımı" konulu bir eğitim veren Duru Bulgur Pazarlama Müdürü Ayşe Sarımehmet, üniversite ve kreşlerde eğitim vererek bulguru genç nesillere öğretmeyi ve sevdirmeyi hedeflediklerini kaydetti. Sarımehmet, Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı sosyal sorumluluk görevi olarak gördüklerini de belirtti

  26 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Türk bulgurunu Kuveytlilere Çok Sevdirdi

  Türk bulgurunun hak ettiği konuma erişmesi için, faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Duru Bulgur, Kuveyt'te yaptığı tadım aktiviteleri ile halkın gözdesi oldu.

  26 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Suudi Arabistan'da

  Duru Bulgur, Suudi Arabistan'da çok beğenildi.

  26 Aralık 2016
 • Bulgur Eğitimi Bu Kez Haliç Üniversitesinde

  İstanbul Haliç Üniversitesinde, Bulgurun tarihi, üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı ile ilgili eğitim veren Duru Bulgur Pazarlama Müdürü Ayşe Sarımehmet, tüm iller genelindeki eğitimlere hız kesmeden devam ettiğinin altını çizerek, bu kez rotanın Haliç Üniversitesinde olduğunu belirtti.

  26 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Mersin Üniversitesinde Bulgur Eğitimi Verdi

  Duru Bulgur; 2 Aralık 2016 tarihinde, Mersin Üniversitesinde Aşçılık ve Gastronomi Bölümünde okuyan öğrencilere, bulgur eğitimi verdi.

  23 Aralık 2016
 • Duru Bulgur'dan Lise Öğrencilerine Bulgur Eğitimi

  Duru Bulgur, 30 Kasım tarihinde İzmir Çeşme Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi öğrencilerine bulgur eğitimi verdi.

  24 Aralık 2016
 • Duru Bulgur Mersin Üniversitesinde Bulgur Eğitimi Verdi

  Duru Bulgur; 2 Aralık 2016 tarihinde, Mersin Üniversitesinde Aşçılık ve Gastronomi Bölümünde okuyan öğrencilere, bulgur eğitimi verdi.

  23 Aralık 2016
 • Duru Bulgur bulgur çeşitleriyle de lider

  Türk bulgurunu dünyaya tanıtmayı misyon edinen Duru Bulgur, taş değirmen kullanarak ürettiği birbirinden lezzetli bulgur çeşitleriyle her damak zevkine hitap ediyor.

  16 Ağustos 2016
 • Bademli Bulgur Pilavı

  Birbirinden lezzetli bulgurlu yemek tarifleriyle hem Türk hem Dünya mutfağına hitap eden, Duru Bulgur Bademli Bulgur Pilavı ile bulgur ile yine lezzet şöleni yaşatıyor.

  25 Haziran 2016
 • Bulgur hakkında bilmeniz gereken 10 önemli bilgi

  Duru Bulgur, geleneksel gıdamız, bulgurla ilgili bilinmesi gereken 10 önemli bilgiyi sıraladı.

  20 Haziran 2016
 • Duru Bulgur’dan köftelik bulgurla yapılan nefis revani

  Duru Bulgur’dan Köftelik Bulgurla yapılan Revani tatlısı, lezzet tutkunlarının favorisi olmaya aday.

  15 Haziran 2016
 • Duru Bulgur Japonya'da

  Duru Bulgur, Japonya’daki ünlü market zincirinde raflardaki yerini aldı. Türk Bulgurunu tanıştırmakla kalmayıp kısa sürede satış rekoru kıran Duru Bulgur, Japon halkınım gözdesi olmayı başardı.

  15 Haziran 2016
 • Tayland'lılardan Duru Bulgur'a Tam Not

  Türk bulgurunu dünyaya tanıtma misyonuyla, Uzakdoğu’da da bulguru sevdirmeye kararlı olan Duru Bulgur, gıda üretim süreçlerinin tüm aşamalarında yer alan firmaların katıldığı, yiyecek-içecek sektöründeki küresel oyuncuların da bir araya geldiği dev organizasyonlar arasında yer alan “THAIFEX World of Food Asia” Gıda Fuarı'na katıldı.

  08 Haziran 2016
 • Duru Bulgur miniklere bulgurun faydalarını anlattı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın düzenlediği "Lider Çocuk Tarım Kampı" öğrencilerini ağırlayan Duru Bulgur, öğrencilere bulgurun oluşum süreci, nasıl üretildiği, bulgurun dünyadaki yeri ve sağlığımıza olan faydalarını anlattı.

  07 Haziran 2016
 • Duru Bulgur’dan anlamlı sosyal sorumluluk projesi

  Duru Bulgur, sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği “Karaman Kuşları Sergisi”nden elde edilen tüm geliri öğrencilere burs olarak verdi.

  24 Mayıs 2016
 • Duru Bulgur’dan, sağlıklı inovatif ürünler, 15 dakika’da nohutlu bulgur pilavı

  Duru Bulgur, yeni inovatif ürünü olan Duru Dual Bulgur serisiyle, kullanım kolaylığı, zamandan tasarruf sağlayan, tamamen doğal ve sağlıklı bulgur karışımlarını tüketiciler ile buluşturdu.

  13 Mayıs 2016
 • Duru Bulgur anaokulu öğrencilerine uygulamalı bulgur eğitimi verdi

  9 Mayıs tarihinde Ataşehir Olcay Anaokulunda düzenlenen bulgur etkinliğinde, Duru Bulgur yaşları 4 ile 6 arasında değişen minik öğrencilere uygulamalı bulgur eğitimi verdi.

  9 Mayıs 2016
 • Duru Bulgur, Aşçılık Ve Gastronomi Öğrencilerine Bulgur Eğitimi Verdi

  20-30 Nisan tarihlerinde Bolu Mengen’de düzenlenen 2. Ulusal Aşçılık Kampı’na katılan Duru Bulgur, üniversitelerde aşçılık, gastronomi ve mutfak sanatları bölümü okuyan öğrenciler ile Aşçılık Lisesi öğrencilerine Bulgur Eğitimi verdi.

  26 Nisan 2016
 • Duru Bulgur, Gözünü Uzakdoğu Pazarına Dikti

  Duru Bulgur, ağırlıklı olarak pirincin tüketildiği Uzakdoğu’da Food&Hotel Asia Fuarı’na katılarak, Türk bulgurunu tanıttı. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, "5 yıllık hedeflerimiz arasında ihracat yaptığımız Çin, Japonya, Güney Kore ve Filipinler gibi ülkelerdeki pazarımızı genişletmek ve diğer Uzakdoğu Asya ülkelerine yayılmak var" dedi.

  18 Mart 2016
 • Duru Bulgur, "Türk Bulgurunu" dünyaya tanıtıyor.

  2007 yılından bu yana 60 uluslararası gıda fuarına katılan Duru Bulgur, Türk bulgurunu tanıtmak için 500 bin adet kitap dağıttı. Katıldığı fuarlarda bulgur tadımı da yaptıran Duru Bulgur, geçtiğimiz yıl, Almanya, Brezilya, Dubai ve Avustralya, Çin ve Japonya’da uluslararası 8 fuara katıldı.

  18 Mart 2016
 • Duru Bulgur’dan Üniversitelilere Bulgur Eğitimi

  Duru Bulgur tarafından Balıkesir Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerine "Bulgurun Tarihi, Üretim Süreci ve Mutfaklarda Kullanımı" konulu bir eğitim verildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen eğitimin sonunda öğrencilere katılım sertifikaları ve "Tarihinden Tarifine Bulgur" kitabı hediye edildi.

  14 Mart 2016
 • Duru Bulgur’dan Kadın Çalışanlarına 8 Mart Hediyesi

  Duru Bulgur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kadın çalışanlarına sürpriz yaparak, adlarına fidan bağışında bulundu. Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti Gaziler Ağaçlandırma Bölümü’ne bağışlanan fidanların sertifikaları kadın çalışanlara, 8 Mart hediyesi olarak verildi.

  07 Mart 2016
 • Duru Bulgur, Bulguru Tekrar Arnavutlara Hatırlattı!

  Türklerin ve Arnavutların, Müslümanların ve Hristiyanların komşu olduğu, kardeş olduğu yer; Balkanlar… Yıllarca hep birlikte yaşayan, aynı sofrayı paylaşan gün gelip de ayrı düşen insanlar… Bulgurla birlikte sürgün edilen yaşamlar…

  22 Şubat 2016
 • "Tarihinden Tarifine Bulgur" kitabı ikinci baskısını yaptı

  Duru Bulgur yayınlarından çıkan "Tarihinden Tarifine Bulgur" kitabı ikinci baskısını yaptı. İlk baskısı 2014 yılında yapılan kitapta, bulgurla ilgili aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

  27 Ocak 2016
 • Türk Bulguru Duru, Çin Seddi’ni aştı, Çinliler, bulgurumuzu keşfetti

  Çinlilere bulgur yedirmek için Çin’de tanıtım çalışmaları yapan Duru Bulgur, ülkenin en büyük 100 markettinin raflarına Duru Bulgur’u sokmayı başardı. Çin’deki Uluslarası Gıda Fuarı’na katılarak Türk Bulguru Duru’yu tanıtan Duru Bulgur’un usta aşçılara pişirttiği bulgur pilavı ve bulgurlu yemekler ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı.

  11 Ocak 2016
 • Duru Bulgur Karamanlılar Derneği Bekir Sıtkı Erdoğan’ı Anma Konserine Destek Verdi

  Ankara Karamanlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği müzikseverlere muhteşem bir gece yaşattı. Bulgur tarafından desteklenen gecede Bekir Sıtkı Erdoğan’ı anlatan slayt gösterisi ile başlayan programda Karamanlılar Derneği Türk Sanat Müziği Korosu Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Konferans Salonunda adeta bir müzik şöleni yaşandı.

  12 Aralık 2015
 • Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrencilerine Duru Bulgur’dan Bulgur Eğitimi

  11 Aralıkta, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu’nda öğrencilere Bulgurun tarihi üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı konulu eğitim verildi.

  11 Aralık 2015
 • Akdeniz Üniversitesi’nde "Bulgur" Semineri

  20 Kasımda, Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksekokulu’nda, Bulgurun tarihi, üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı" konulu seminer düzenlendi.

  20 Kasım 2015
 • Bulgur; Alman Üniversitelerinde ders olarak okutulacak!

  25-30 Nisan tarihleri arasında, Almanya’nın Deidesheim kasabasında bu yıl 48. Kez düzenlenen Gastronomische Akademi Deutschland eğitim programının konularından biri de bulgurdu.

  25-30 Nisan
 • Chef’s İstanbul’da Duru Bulgur’la Benim Kısırım blogger etkinliği

  Duru Bulgur’un sponsorluğunda, 27 Eylül tarihinde Chef’s İstanbul’da 10 kadın blog yazarının buluşmasıyla Duru Bulgur’la Benim kısırım blogger etkinliği gerçekleştirildi.

  23 Nisan 2013 Salı