Kurumsal

Kurumsal

Duru Bulgur Elektrik Tüketiminin Yüzde 85’ini Güneşten Karşılayacak
Duru Bulgur Elektrik Tüketiminin Yüzde 85’ini Güneşten Karşılayacak
Türkiye’nin öncü gıda firmalarından Duru Bulgur, çevre dostu projelere ağırlık vermeye devam ediyor. Güneş enerjisi alt yapısını geliştirmeye karar veren Duru Bulgur, 2,8 megavatlık kapasitesini yıl sonuna kadar 5,8 megavata çıkaracak.

Tüm dünyada her yıl 5 Haziran’da kutlanan “Dünya Çevre Günü”, gıdanın geleceği ve sürdürülebilirlik faaliyetleri gibi konu başlıklarının gündeme gelmesine önemli katkılar sağlıyor. Doğaya duyarlı ve sürdürülebilir çevrenin sorumluluklarını üstlenerek faaliyetlerini sürdüren Duru Bulgur, temiz enerji yatırımlarıyla karbon ayak izini kademeli olarak azaltmaya devam ediyor. Doğa dostu faaliyetleri ve yenilenebilir enerjiye yaptığı yatırımlarla gıda sektöründe örnek bir model oluşturan Duru Bulgur, geçtiğimiz yıl hayata geçirdiği güneş enerjisi yatırımlarında kapasite artırımına gitme kararı aldı. Duru Bulgur bu kapsamda güneş enerjisi alt yapısını 2022 sonuna kadar 5,8 megavata çıkaracak. Duru Bulgur böylece elektrik tüketiminin yüzde 85’ini güneş panellerinden üretecek.

Diğer Haberler

  • Duru Pratik Hazır Yemek Çıktı!Duru Pratik Hazır Yemek Çıktı!Devamı
  • Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Santını Queens Bisiklet Yarışına Damga VurduDuru Bulgur Performans Spor Kulübü Santını Queens Bisiklet Yarışına Damga VurduDevamı
  • Türk Dil Bayramı Ve Yunus Emre'yi Anma EtkinlikleriTürk Dil Bayramı Ve Yunus Emre'yi Anma EtkinlikleriDevamı