Kurumsal

Kurumsal

Kendi Bulgurlu Tarifini Yap!
Kendi Bulgurlu Tarifini Yap!
Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Aşçılık bölümü öğrencilerine “Bulgurun üretim süreci, kültürlerdeki yeri ve mutfaklarda kullanımı” konulu bir eğitim verildi.

Daha önce Akdeniz, Balıkesir ve Abant İzzet Baysal Üniversiteleri’nde verilen eğitimlerden sonra, bu kez de 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Anadolu Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak sanatlarında okuyan öğrencilere “ Buğdayın tarihi, bulgurun üretim süreci ve mutfaklarda kullanımı” konulu eğitim verildi.

Eğitimin ikinci kısmında Gastronomi kulübüne üye çeşitli fakültelerden öğrenci ve öğretim görevlisi, mutfakta Duru Bulgur yayınları tarafından yayınlanan Tarihinden Tarifine Bulgur kitabından çeşitli tarifler denedi. 48 bulgurlu tarifin denendiği etkinlik sonunda katılımcılara Tarihinden Tarifine Bulgur kitabı ve bulgur eğitim sertifikası verildi.

24 Kasım 2016

Diğer Haberler

  • Duru Pratik Hazır Yemek Çıktı!Duru Pratik Hazır Yemek Çıktı!Devamı
  • Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Santını Queens Bisiklet Yarışına Damga VurduDuru Bulgur Performans Spor Kulübü Santını Queens Bisiklet Yarışına Damga VurduDevamı
  • Duru Bulgur Elektrik Tüketiminin Yüzde 85’ini Güneşten KarşılayacakDuru Bulgur Elektrik Tüketiminin Yüzde 85’ini Güneşten KarşılayacakDevamı