Kurumsal

Kurumsal

Milli Besin Bosna Mutfağında!
Milli Besin Bosna Mutfağında!
DURU’LU GÜNLER… MİLLİ BESİN (SARAY)BOSNA MUTFAĞINDA!
Anadolu mutfağının vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olan bulgur, Saraybosna’da bulunan Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde “Bulgur Günü” etkinliğiyle Bosna-Hersekli vatandaşlara sunuldu.

“Bulgur Günü”ne Bosna-Hersekli vatandaşların yanı sıra, Türkiye Büyükelçiliği temsilcileri, Türk Temsil Heyeti Başkanlığı adına subay ve astsubaylar, Ziraat Bankası Genel Müdürü Özcan Asanoğlu ve Saraybosna’da faaliyet gösteren Türk işletmeciler katıldı.

Duru Bulgur ürünleri kullanılarak yapılan bulgurlu yemekler oldukça beğenildi ve Türk aşçısı Ahmet Usta’nın tarifiyle etli bulgur pilavı ve kısırın nasıl pişirileceğini öğrenen konuklar, bu tarifi evde deneyerek ailelerine de tattırmak istediklerini ifade etti. Saraybosna YETKM öğrencilerinden Adnan Delic, Bulgur Günü’ne özel bir konser verdi. Günün sonunda öğrencilere Duru Bulgur’un özel olarak hazırlattığı ; birer paket bulgur ve içinde bulgurla pişirilen yemeklerin tariflerinin yer aldığı bir kitapçık dağıtıldı.

06 Ocak 2012 Cuma

Diğer Haberler

  • Duru Pratik Hazır Yemek Çıktı!Duru Pratik Hazır Yemek Çıktı!Devamı
  • Duru Bulgur Performans Spor Kulübü Santını Queens Bisiklet Yarışına Damga VurduDuru Bulgur Performans Spor Kulübü Santını Queens Bisiklet Yarışına Damga VurduDevamı
  • Duru Bulgur Elektrik Tüketiminin Yüzde 85’ini Güneşten KarşılayacakDuru Bulgur Elektrik Tüketiminin Yüzde 85’ini Güneşten KarşılayacakDevamı