Markalar

Markalar

ESMER KÖFTELİK İNCE BULGUR (ÇİĞKÖFTELİK)

Duru Bulgur "doğal" taş değirmende üretilen tek bulgurdur. Bulgur parlatma islemi yapilmadan uretilir; bulgurun kepekli ve dogal yapisi korunur. Bu sebeple lif ve mineral bakimindan en zengin bulgur Duru Bulgur'dur.

Duru'nun üretim teknolojisi, tamamen ürünün doğallığını korumak adına geliştirildiğinden bulgurun lezzeti ve doğallığı dört bin yıl önceki Mezopotamya medeniyetinden bugüne bozulmadan gelmiştir.

Esmer Köftelik İnce Bulgur üretim süreci bulgurla tamamen aynı olan bu bulgur çeşidinin tek farklı buğdayının farklı olmasıdır. Triticum Aestivum buğdaylardan üretilen bir bulgur çeşididir. Sarı bulgura göre yapısının daha yumuşak olmasından dolayı normal çiğköftelik bulgura oranla daha kolay yoğrulur ve çiğköfte yapımında çokça tercih edilir.

Ürün Özellikleri: En kaliteli buğdaylar özenle seçilerek ISO 22000, IFS ve BRC sertifikalarına sahip fabrikalarda büyük ustalıkla üretilirler. Doğal taş değirmen sayesinde lif, bitkisel protein, mineral ve vitamin bakımından zengindir.

Ürün Kullanma Talimatı: Ürünü kullanmadan önce ıslatmayınız veya yıkamayınız. Pişirme esnasında 1 su bardağı bulgura, 2 su bardağı su kullanınız.

İçindekiler: Doğal taş değirmende öğütülen Esmer Çiğköftelik Bulgur

Mensei: Türkiye

Raf Ömrü: 2 yıl

Alerjen: Buğday gluteni içerir.

*Güneş ışığı almayan serin ve rutubetsiz ortamda saklayınız.

Başbaşı Bulgur

Porsiyon Büyüklüğü: 100 g
Belirtilen besin değerleri 100 g kuru madde, enerji ve besin öğeleri; yetişkinler için 2000 kcal üzerinden hesaplanarak verilmiştir.

Besin Öğeleri (100 g)Değerler
Enerji1358 kJ
322 kcal
Yağ2.1 g
Doymuş Yağ0.39 g
Karbonhidrat59 g
Şeker2.6 g
Lif10.9 g
Protein11.2 g
Tuz0.1 g
Ürünün Sunulduğu Ambalaj Çeşitleri
GramajKoli İçi AdetPaletteki KoliRaf Ömrü
1000 g12802 yıl
2500 g6642 yıl
25 kgÇuvallı Ürün402 yıl

 

Ürünün Kullanılabileceği Yemek Türleri

  1. Çorbalar
  2. Köfteler
  3. Salatalar
  4. Tatlılar

Ürünle alakalı tarifler için: www.durupazar.com adresini ziyaret edebilirsiniz.